نیاز به مشاوره در زمینه نورپردازی دارید؟

همین حالا اقدام کنید!

نورپردازی شهری توسط متخصصین لومینکسبهترین و مدرن ترین متد های نورپردازی شهری

نورپردازی

نورپردازی ساختمان بخش بسیار مهمی از طراحی است چراکه تمام آنچه در نیمی از زمان – شب ها – دیده میشود وابسته به نحوه نورپردازی ساختمان است.

انواع نورپردازی

عموما نورپردازی ساختمان به دو بخش کلی و اصیلی که نورپردازی بخشهای بیرونی و نورپردازی داخلی نام دارد تقسیم میشود. شرکت لومینکس کلیه امور مربوط به این امور را با استفاده از متخصصان این رشته انجام می دهد .

نورپردازی بخشهای بیرونی بنا

این بخش شامل نورپردازی نما و همچنین نورپردازی محوطه میباشد

Creative Iceberg Building with Blue Colored Lighting Ideas

نورپردازی شهری

نورپردازی شهری

همواره و از گذشته های دور بشر نیازمند نور و روشنایی بوده است چرا که بدون نور انسان ها قادر به درک واضح محیط خود نیستند، تاریکی همواره برای انسانها مسئله ای ابهام برانگیز بوده است و انسان همواره از تاریکی گریزان بوده است در واقع انسان ها همچون پروانه به سوی نور و روشنایی جذب می شوند. شاید بتوان گفت در گذشته مهمترین هدف از تامین روشنایی ایجاد ایمنی و حس امنیت بوده است. اما امروزه با توجه به زندگی شهری اغلب
نورپردازی
شهروندان بخش زیادی از زمان خود را در شب سپری می­کنند. این موضوع اهمیت شهری را دو چندان نموده است به طوری که نورپردازی امروزی علاوه بر ایجاد امنیت، جنبه زیبایی بسیار مهمی را نیز دارد. به طوری که موجب کارایی بیشتر فضاهای شهری در تمام اوقات شبانه روز شده است و با حضور شهروندان به نوعی رونق اقتصادی مکان های نور پردازی شده را به همراه داشته است.
امروزه به جرات میتوان گفت شهری به بخش جدایی ناپذیری از هویت شهری تبدیل شده است. شرکت لومینکس با درک اهمیت این موضوع تمهیدات ویژه ای را برای بهسازی فضای شهری و ارائه خدمات نورپردازی شهری در نظر گرفته است. به طوری که این شرکت با کسب دانش فنی از شرکت های معتبر و نیز عضویت در انجمن انگلیس ( (ADL سعی نموده است بهترین و بروزترین محصولات را به کشور وارد نموده و پروژه های را با بهترین کیفیت اجرا نماید.

حیطه فعالیت این شرکت در زمینه شهری به شرح زیر می باشد.

۱٫یادمان ها (تندیس ها، ستون ها، بناهای تاریخی و …) ۲٫پل ها و تونل ها ۳٫میادین ۴٫مسیرها ۵٫ نورپردازی درختان ۶٫ نورپردازی پارک ها و شهربازی ها و…

نورپردازی نما

در نورپردازی نما چندین نکته حائز اهمیت است برای مثال تاکید بر خطوط عمودی و یا افقی بنا توسط نور ، انتخاب رنگ نور متناسب با رنگ نما ، عدم مزاحمت برای داخل ساختمان ، در نظر گرفتن طول برد نور و تقویت آن در محل های مورد نظر ، پنهان کردن منبع نور به گونه ای که فقط خود نور دیده شود و نه منبع آن ، در نما عموما از وال واشر ها و نور افکنها استفاده میشود و باید دقت داشت که چراغهای با ip بالا برای این منظور در نظر گرفته شوند تا در برابر عوامل محیطی مقاوم باشند

نورپردازی

نورپردازی محوطه

محوطه چندین خواسته را همزمان پاسخ میدهد ، ایجاد حس امنیت و تسلط به محیط ، تامین روشنایی فضا و همچنین افزایش زیبای محوطه و لند اسکیپ . در نورپردازی محوطه اغلب از چراغهای دفنی ، چراغهای پارکی و چراغهای دیواری استفاده میشود . باید به گونه ای صورت گیرد که حس حرکت را در راهروها و پیاده رو ها و حس سکون را در فضاهای مکث به وجود آورد.

نورپردازی

نورپردازی نمای داخلی

داخلی بنا هم باید روشنایی را به میزان کافی تامین کند و هم روح زیبایی را در کالبد بنا بدمد ، هماهنگی میان چراغ ها و دکوراسیون داخلی ، نورپردازی مناسب ویدها ، استفاده از روشنایی غیرمستقیم و نورمخفی و تاکید بر عناصر اصلی دیزاین از نکات مهم نورپردازی داخلی است.

گالری نماجدیدترین عکس های نورپردازی نما

[ess_grid alias=”norpardazi g1″]
نیاز به مشاوره در زمینه نورپردازی دارید؟

همین حالا اقدام کنید

نمونه کارهای نورپردازی

[ess_grid alias=”nemoneh kar norpardazi”]