نورپردازی چیست ؟

همواره و از گذشته های دور بشر نیازمند نور و روشنایی بوده است چرا که بدون نور انسان ها قادر به درک واضح محیط خود نیستند، تاریکی همواره برای انسانها مسئله ای ابهام برانگیز بوده است

نورپردازی شهری

شهروندان بخش زیادی از زمان خود را در شب سپری می­کنند. این موضوع اهمیت شهری را دو چندان نموده است به طوری که نورپردازی امروزی علاوه بر ایجاد امنیت، جنبه زیبایی بسیار مهمی را نیز دارد. به طوری که موجب کارایی بیشتر فضاهای شهری در تمام اوقات شبانه روز شده است و با حضور شهروندان به نوعی رونق اقتصادی مکان های نور پردازی شده را به همراه داشته است.
نورپردازی شهری

انواع نورپردازی

عموما نورپردازی ساختمان به دو بخش کلی و اصیلی که بخشهای بیرونی و نورپردازی داخلی نام دارد تقسیم میشود. شرکت لومینکس کلیه امور مربوط به این امور را با استفاده از متخصصان این رشته انجام می دهد .

حیطه فعالیت این شرکت در زمینه شهری

یادمان ها (تندیس ها، ستون ها، بناهای تاریخی و …) ۲٫پل ها و تونل ها ۳٫میادین ۴٫مسیرها ۵٫ نورپردازی درختان ۶٫ پارک ها و شهربازی ها و…و انسان همواره از تاریکی گریزان بوده است در واقع انسان ها همچون پروانه به سوی نور و روشنایی جذب می شوند. شاید بتوان گفت در گذشته مهمترین هدف از تامین روشنایی ایجاد ایمنی و حس امنیت بوده است. اما امروزه با توجه به زندگی شهری اغلب

نورپردازی بخشهای بیرونی بنا

این بخش شامل نورپردازی نما و همچنین محوطه ساختمانها و ادارات می باشد که توسط شرکت نور پردازی لویمنکس انجام می پذیرد .

نورپردازی

نورپردازی نمای داخلی

داخلی بنا هم باید روشنایی را به میزان کافی تامین کند و هم روح زیبایی را در کالبد بنا بدمد ، هماهنگی میان چراغ ها و دکوراسیون داخلی ، مناسب ویدها ، استفاده از روشنایی غیرمستقیم و نورمخفی و تاکید بر عناصر اصلی دیزاین از نکات مهم نورپردازی داخلی است.

نورپردازی محوطه

محوطه چندین خواسته را همزمان پاسخ میدهد ، ایجاد حس امنیت و تسلط به محیط ، تامین روشنایی فضا و همچنین افزایش زیبای محوطه و لند اسکیپ . در نورپردازی محوطه اغلب از چراغهای دفنی ، چراغهای پارکی و چراغهای دیواری استفاده میشود . باید به گونه ای صورت گیرد که حس حرکت را در راهروها و پیاده رو ها و حس سکون را در فضاهای مکث به وجود آورد.