نورپردازی

نورپردازی چیست ؟

نورپردازی همواره و از گذشته های دور بشر نیازمند نور و روشنایی بوده است چرا که بدون نور انسان ها قادر به درک واضح محیط خود نیستند، تاریکی همواره برای انسانها مسئله ای ابهام برانگیز بوده است

شهری

شهروندان بخش زیادی از زمان خود را در شب سپری می­کنند. این موضوع اهمیت شهری را دو چندان نموده است به طوری که نورپردازی امروزی علاوه بر ایجاد امنیت، جنبه زیبایی بسیار مهمی را نیز دارد. به طوری که موجب کارایی بیشتر فضاهای شهری در تمام اوقات شبانه روز شده است و با حضور شهروندان به نوعی رونق اقتصادی مکان های نور پردازی شده را به همراه داشته است.

عموما نورپردازی ساختمان به دو بخش کلی و اصیلی که بخشهای بیرونی و نورپردازی داخلی نام دارد تقسیم میشود. شرکت لومینکس کلیه امور مربوط به این امور را با استفاده از متخصصان این رشته انجام می دهد .

حیطه فعالیت این شرکت در زمینه شهری

یادمان ها (تندیس ها، ستون ها، بناهای تاریخی و …) ۲٫پل ها و تونل ها ۳٫میادین ۴٫مسیرها ۵٫ نورپردازی درختان ۶٫ پارک ها و شهربازی ها و…و انسان همواره از تاریکی گریزان بوده است در واقع انسان ها همچون پروانه به سوی نور و روشنایی جذب می شوند. شاید بتوان گفت در گذشته مهمترین هدف از تامین روشنایی ایجاد ایمنی و حس امنیت بوده است.

بخشهای بیرونی بنا

این بخش شامل نورپردازی نما و همچنین محوطه ساختمانها و ادارات می باشد که توسط شرکت نور پردازی لویمنکس انجام می پذیرد .

نمای داخلی

داخلی بنا هم باید روشنایی را به میزان کافی تامین کند و هم روح زیبایی را در کالبد بنا بدمد ، هماهنگی میان چراغ ها و دکوراسیون داخلی ، مناسب ویدها ، استفاده از روشنایی غیرمستقیم و نورمخفی و تاکید بر عناصر اصلی دیزاین از نکات مهم نورپردازی داخلی است.

محوطه

محوطه چندین خواسته را همزمان پاسخ میدهد ، ایجاد حس امنیت و تسلط به محیط ، تامین روشنایی فضا و همچنین افزایش زیبای محوطه و لند اسکیپ . در نورپردازی محوطه اغلب از چراغهای دفنی ، چراغهای پارکی و چراغهای دیواری استفاده میشود . باید به گونه ای صورت گیرد که حس حرکت را در راهروها و پیاده رو ها و حس سکون را در فضاهای مکث به وجود آورد.

 نورپردازی نما

در نورپردازی نما چندین نکته حائز اهمیت است برای مثال تاکید بر خطوط عمودی و یا افقی بنا توسط نور ، انتخاب رنگ نور متناسب با رنگ نما ، عدم مزاحمت برای داخل ساختمان ، در نظر گرفتن طول برد نور و تقویت آن در محل های مورد نظر ، پنهان کردن منبع نور به گونه ای که فقط خود نور دیده شود و نه منبع آن ، در نما عموما از وال واشر ها و نور افکنها استفاده میشود و باید دقت داشت که چراغهای با ip بالا برای این منظور در نظر گرفته شوند تا در برابر عوامل محیطی مقاوم باشند.ما بر این باور هستیم که بتوانیم بهترین خدمات را در سریعترین زمان و مناسب ترین قیمت ارائه نمائیم .بهترین و مدرن ترین متد های نورپردازی شهری و ساختمان بخش بسیار مهمی از طراحی است چراکه تمام آنچه در نیمی از زمان – شب ها – دیده میشود وابسته به نحوه نورپردازی ساختمان است.امروزه به جرات میتوان گفت شهری به بخش جدایی ناپذیری از هویت شهری تبدیل شده است. شرکت لومینکس با درک اهمیت این موضوع تمهیدات ویژه ای را برای بهسازی فضای شهری و ارائه خدمات نورپردازی شهری در نظر گرفته است. به طوری که این شرکت با کسب دانش فنی از شرکت های معتبر و نیز عضویت در انجمن انگلیس ( (ADL سعی نموده است بهترین و بروزترین محصولات را به کشور وارد نموده و پروژه های را با بهترین کیفیت اجرا نماید.